• Ново
Примарно Злато Каратно Бело Злато 7х Овален Рубин И Дијамантски Прстен

Примарно Злато Каратно Бело Злато 7х Овален Рубин И Дијамантски Прстен

Buyers rating:
DEN 3.00

Износ

Внесете светло црвена боја во вашата дневна облека со овој рубин и дијамантски прстен. Обликуван од 14 каратно бело злато овој прекрасен прстен се одликува со овална форма од 7х5мм 1,10 цттв рубин скапоцен камен чуван од трио ОД јасност СИ2/СИ3 пенливи кружни дијамантски акценти од секоја страна за волшебен изглед. Со прекрасни детали со жлебови, овој прстен доаѓа во големина на прст 7.Метална Тежина : 2,58 Грама Тип на накит : Стил На Финирање : Скапоцен камен И Дијамантски Ринггендер : Женски метал : Златен Карат : 14 Каратметална Боја : Ширина на Бела Лента : 2мринг Големина : 7гемстоун Детали : Тип : Рубин Месец На Раѓање : Јуликолор : Редцут : Фацетед Облик : Овализа : 7мм х 5ммвежина : 1.1 cttwquanty : 1jewerthstone поставување : Prongdiamond Детали : јасност : Si2/Si3color : g-Ibirthstone Месец : Aprilcut : Facetedshape : Тркалезна Големина : 1.3 mmweight : 0.06 cttwquanty : 6jewerthsone Поставување : Prongy Вашиот Предмет Пристигнува во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци со Бел лак, совршена за чување или давање подароци.Земја На Потекло : Сад 14 Каратно Бело Злато, Скапоцен Камен, Дијамант.

Карактеристики

Производи во категоријата