• Ново
Јужно Море културен бисер и карат Т.В. Дијамант 14kt розово злато свиткање обетки

Јужно Море културен бисер и карат Т.В. Дијамант 14kt розово злато свиткање обетки

Buyers rating:
DEN 1583.84

Износ

Земете го вашиот специјален нечиј здив со брилијантноста на овие културни обетки од бисери од мијабела јужно море. Монтирани во бујно розово злато, тие се карактеризираат со два културирани бисери од Јужно Море (10-11мм) крунисани со 168 дијаманти со микро-сет (G-H, I2-I3) за врвен изглед. Полирани до брилијантен сјај, овие зачудувачки обетки од бисер и скапоцени камења се удобно обезбедени со затворање на пеперутки. Овие привлечни обетки се совршен додаток на секоја колекција на накит. Изработено во злато од роза од 14 KT. 10-11мм Јужно Море култивиран бисер. Облик на бисер : Капка. 1/2 КТ. Т.В. Дијамант. Боја на дијаманти : G-H. Јасност на дијаманти : I2-I3. Микро-поставени камења. Затворање на клипови. Вклучете го Хуги со обесени обетки. Јуни Борден камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Карактеристики

Производи во категоријата