• Ново
Трговска марка ликовна уметност „совршен ден“ платно уметност од iaулија Пуринтон

Трговска марка ликовна уметност „совршен ден“ платно уметност од iaулија Пуринтон

Buyers rating:
DEN 768.00

Износ

Уметник : iaулија Пуринтонсобјект : Пејзаж-апелатива : Beachy Product Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има две бели столици на Адирондак на плажа под сино небо. Финална уметничка и муралист Julулија Пуринтон го дели своето време помеѓу нежното Пејзаж на Северен брег Бостон и мало рурално село во Вермонт. Двете места обезбедуваат многу материјал за нејзините евокативни слики во пејзажот. Таа го опишува своето студио во Масачусетс како "кучиња одгледувачница, саксија барака, кал и светилиште. Хомер и сликарите на училиштата на реката Брандивин. Многу слоеви на глазура создаваат атмосферски расположенија на нејзините пејзажи. Нејзината работа се наоѓа во галерии на источниот брег. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Две бели столчиња Адирондак на плажа под сино небо.

Карактеристики

Производи во категоријата