• Ново
Goodyear V-појас, 17 32 Широк, должина од 37,5

Goodyear V-појас, 17 32 Широк, должина од 37,5

Buyers rating:
DEN 479.84

Износ

Goodyear Belts има развиено V-појаси кои ги исполнуваат или ги надминуваат барањата на OE, обезбедувајќи долг век на долгиот појас и тивко работење. Вратете ја ефикасноста на системот за погон на ременот со инсталирање на нов појас Goodyear. Ги исполнува или надминува спецификациите на OEM; Долготрајно гума со соединение на EPDM; Формулација на комерцијална гума за тивко работење. Се карактеризира со радијален дизајн на COG за да се елиминираат кревачите на стрес што можат да предизвикаат пукање и прецизни страни на земјата за максимален контакт со макара. Висока затегнати жици на затегнување дизајнирани за минимално распаѓање на напнатоста и ниско одржување. FITS Изберете : 1966-1967 FORD F100 6 CYL 3,9 L 1987-1993 Mazda B2200 4 CYL 2.2 L 1993-1995 Volvo 940 4 CYL 2.3 L 1987-1988 Mitsubishi Mighty Max / S 4 Cyl 2 L 1984-1985 Mazda RX7 R Cyl 1.3 L 1987-1988 Dodge Raider 4 Cyl 2,6 L 1989 Mitsubishi SPX 4 CYL 2 L 1988-1991 Porsche 928 8 Cyl 5 L 1966-1967 FORD F250 6 CYL 3,9 L 1983,1986-1987 Isuzu Pup 4 Cyl 2 L 1984-1989 Mitsubishi Montero 4 Cyl 2,5 L 1989-1991 Land Rover Range Rover 8 Cyl 3,9 L 1992 Land Rover Range Rover 8 Cyl 4 L 1985-1986.1989-1991 Volkswagen Jetta 4 Cyl 1,6 L 1985-1986 Volkswagen Golf 4 Cyl 1,6 L 1987-1988 Land Rover Range Rover 8 Cyl 3,5 L 1979-1980,1982 Mazda 626 4 Cyl 2 L 1966 Ford F350 6 Cyl 3,9 L 1979-1980 Volkswagen Dasher 4 Cyl L 1967 Ford F350 6 Cyl 4,9 L 1966-1967 Ford Custom 6 Cyl 3,9 L 1987-1988 Mitsubishi MPV 4 CYL 2,3 L 1966-1967 Ford Galaxie 6 Cyl 3,9 L 1982-1984 Isuzu i-mark 4 Cyl 1,8 L 1993-1995 Porsche 928 8 Cyl 5.4 L и повеќе-Додадете го вашето возило на нашиот фит виџет за проверка .

Карактеристики

Производи во категоријата