• Ново
Radar Argonite RV- 225 65R T гуми се вклопуваат: 2012- Крајслер Таун и земја Турненг Л, 2008 година- Крајслер Таун и земја LX

Radar Argonite RV- 225 65R T гуми се вклопуваат: 2012- Крајслер Таун и земја Турненг Л, 2008 година- Крајслер Таун и земја LX

Buyers rating:
DEN 2.67

Износ

Radar Argonite RV-4 225/65 R16 C 112/110 T е се-сезонска ван гума дизајнирана за целогодишна употреба на лесни комерцијални возила. Идеално за возачи кои бараат одлично ракување, влечење на сите временски услови, отпорност на низок тркалање и голема километража, гумата доаѓа со симболот Три Пик Планински снегулка (3pmsf) за зимска употреба. Нудејќи безбедност и стабилност Во сите временски услови, RV-4 S има симетрична шема на шара и двојна сложена технологија за исклучителен зафат и флексибилност на која било температура. Три кружни жлебови обезбедуваат отпорност на аквапланирање, додека сипите со голема густина обезбедуваат одличен зафат во зимски услови. Радарските гуми се гордеат што ја поддржуваат Фондацијата за истражување на рак на дојка, со дел од продажбата на гуми секоја година одат кон каузата. Од 2011 година, Radar Tires донираше над 1 милион долари на Фондацијата за истражување на рак на дојка. Марката Radar Tires е првиот бренд за гуми што е сертифициран неутрален јаглерод. Радар Аргонит RV-4 225/65 R16 C 112/110 T Тип на гума : Урбан, лето. Индекс на оптоварување : 112/110 T. Симетрична шема на шара со три опсежни жлебови обезбедува отпорност на аквапланирање на влажни патишта и безбедност во сите временски услови. Единствена двојна соединение технологија која ја одржува гумата флексибилна и во летни и во студени временски температури и обезбедува оптимална влечење во сите сезони. Засилена градба и три врвни планински снегулка (3 часот по полноќ). Радари гуми гаранција за километража Основна инсталација на гуми од 15 долари за гума. Кликнете овде за повеќе информации.

Карактеристики

Производи во категоријата