• Ново
Холштајн Делови 2абс Абс Сензор За Брзина На Тркала за Мазда Одговара изберете: 2001-МАЗДА ШТИТЕНИК

Холштајн Делови 2абс Абс Сензор За Брзина На Тркала за Мазда Одговара изберете: 2001-МАЗДА ШТИТЕНИК

Buyers rating:
DEN 3.33

Износ

Против заклучување На Сопирањето, Системите ЗА СТОМАЧНИ МУСКУЛИ му овозможуваат на возачот да ја одржува контролата врз автомобилот во итна ситуација на сопирање. Системот ABS се потпира на сензори за следење на брзината на тркалото и комуникација со компјутерот ABS за да обезбеди идеални перформанси. Податоците од сензорот ABS му овозможуваат на компјутерот да ја балансира брзината на секое тркало за да спречи заклучување на сопирачките и избегнување опасни ситуации на лизгање. Холштајн се фокусира на користење само најквалитетни материјали, произведени според строги стандарди за резервен производ кој е навистина изграден за да одговара или да го надмине делот ОЕ. Линијата На Сензорот за Позиција на Брегаста Осовина холштајн има супериорна покриеност за домашни и увозни апликации. Повеќе од 200-дел броеви со над 90% северноамериканска резервна покриеност. Произведени со врвни материјали за да ги издржат елементите и да обезбедат правилна функција.

Карактеристики

Производи во категоријата

Fullrun F P255 35R 97W
  • Ново
Оценка на клиентот:

Fullrun F P255 35R 97W

Гумата има добра цело време влечење, дури и во пониски зимски температури, заради специјално дизајниран

DEN 1309.28