• Ново
Заштитен знак Ликовна Уметност Нов Пар Чевли Платнена Уметност Од Боб Фер

Заштитен знак Ликовна Уметност Нов Пар Чевли Платнена Уметност Од Боб Фер

Buyers rating:
DEN 2601.60

Износ

Уметник : Боб Фер Предмет : Пејзаж : Рустикален Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова подготвено за закачување, уметничко парче завиткано во галерија има голема црвена штала од левата страна на рамката. Истакнати Бои : Зелена, Сина, Црвена, Сива, Светло Сина, Бела Роберт почнал да слика кон крајот На 70-тите години, бидејќи го нашол ова и обработката на дрво како начин за релаксирање. Работел во областа на човечките услуги додека не се пензионирал во 2008 година, кога почнал да слика со полно работно време. Боб е самоук акрилен сликар со својот фокус на оригиналните народни уметнички сцени од минатото. Тој сака да користи светли бои за да го привлече вниманието, а потоа да дозволи погледот да влезе во реално прикажаната слика во поедноставно идилично време. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. голема црвена штала на левата страна на рамката.

Карактеристики

Производи во категоријата

1 4CT TDW Diamond 10K Rose Gold Cluster Ringing Ring
  • Ново
Оценка на клиентот:

1 4CT TDW Diamond 10K Rose Gold Cluster Ringing Ring

Овој прстен покажува кластер на треперливи тркалезни дијаманти во неговиот центар Хало рамка со помали

DEN 4127.84